bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1803

Zajęcia w nowych labolatoriach

Choć ostateczna przeprowadzka Wydziału Nauk o Materiałach i Środowisku ATH z placu Fabrycznego zakończy się w lipcu, już teraz część zajęć odbywa się w nowych laboratoriach w kampusie akademickim na Błoniach.

ath
Zajęcia w nowych labolatoriach · fot. ATH Bielsko-Biała


Akademia Techniczno-Humanistyczna zakończyła na Błoniach budowę nowoczesnego gmachu dla Wydziału Nauk o Materiałach i Środowisku, obecnie trwa zagospodarowanie terenu wokół budynku.

- Nie chcieliśmy zakłócać procesu dydaktycznego, więc postanowiliśmy, że kadra naukowa i studenci przeprowadzać się będą stopniowo. Dzięki temu zajęcia na wszystkich czterech kierunkach odbywają się bez przeszkód - mówi rektor uczelni prof. Ryszard Barcik. Ostateczny termin zakończenia przeprowadzki został Wydziałowi wyznaczony na lipiec, a więc w trakcie wakacji, gdy nie będzie wykładów.

Mimo tego, część laboratoriów już została przygotowana do prowadzenia ćwiczeń. - Uznaliśmy, że w tym semestrze, gdy plan pozwala na zorganizowanie zajęć na Błoniach, możemy je przeprowadzać już w nowych laboratoriach - mówi prof. Henryk Klama, szef Instytutu Ochrony i Inżynierii Środowiska na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku, prorektor ATH.

Laboratoria w większości zostały wyposażone od nowa w nowoczesny sprzęt, są przestronne i jasne. Zajęcia prowadzone są m.in. w laboratorium gleboznawstwa. - Zdecydowanie warunki pracy tutaj są lepsze od tych, jakie mamy na placu Fabrycznym w adaptowanych wnętrzach starego zakładu włókienniczego - dodaje prof. Klama.

Zmodernizowany budynek - nowa siedziba Wydziału Nauk o Materiałach i Środowisku ATH, kiedyś był żołnierską stołówką. Obecnie ma 3,5 tys. mkw. powierzchni. Na tej przestrzeni zmieściło się ponad 20 laboratoriów oraz cztery sale dydaktyczne. ATH budowę rozpoczęła wiosną 2010 r., obecnie trwa zagospodarowanie terenu wokół gmachu. Prace objęły m.in. budowę dróg do budynku i tras ewakuacyjnych, oświetlenie ścieżek, ławeczki oraz nowe miejsca parkingowe.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.