bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2013
  • wyświetleń: 2379

Organizują nielegalne walki psów

Bielska policja poszukuje sprawców, którzy mogą być odpowiedzialni za uśmiercenie ze szczególnym okrucieństwem psa rasy amstaff, a jednocześnie najprawdopodobniej organizujących nielegalne walki tych zwierząt.

25 lutego w Wilamowicach przy ul. Więźniów Oświęcimia (ulica przelotowa na trasie Wilamowice - Jawiszowice) odnaleziono zwłoki psa rasy amstaff z licznymi ranami kąsanymi na ciele, głównie w okolicy klatki piersiowej. Pies miał związane łapy na wysokości przegubów - przednią prawą z tylną lewą, co mogło sugerować, że brał udział w nielegalnych walkach.

Informacje te zostały potwierdzone w trakcie badania sekcyjnego psa, które wykazało, że są to zwłoki dorosłego samca w typie „amstaff”, maści brązowo - pręgowanej z białym podpiersiem i białymi skarpetami na łapach o wadze 26,6 kg. Zwłoki były zabrudzone krwią - głównie w okolicy klatki piersiowej i mostka, a na całym ciele widoczna była obecność licznych ran kąsanych o długości 1 - 1,5cm.

Z przekazanych informacji wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci psa była niewydolność krążeniowo - oddechowa spowodowana rozległym pogryzieniem prawdopodobnie przez innego psa. Stąd też z uwagi na specyficzny charakter zmian można przypuszczać, że zwierzę brało udział w walkach psów.

W sprawie tej w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 35 ust. 2 Ustawy z dnia 21.05.2003r. o ochronie zwierząt.

Wszelkie informacje na temat właściciela psa, a także dotyczące organizacji i prowadzonych nielegalnych walk psów lub osób, które zajmują się szkoleniem tych psów do walk, prosimy kierować do Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121230 lub najbliższej jednostki Policji - nr alarmowe 997, 112.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.