bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2013
  • wyświetleń: 1176

Policja ostrzega przed złodziejami

Każdego roku w okresie poprzedzającym święta policjanci odnotowują wzrost kradzieży, głównie kieszonkowych. Prawie codziennie napływają nowe zgłoszenia od pokrzywdzonych dotyczące wzmożonej aktywności amatorów cudzego mienia. Pamiętajmy o tym, że o zabezpieczenie własnego mienia musimy zadbać sami i zachować szczególną ostrożność, gdy pochłonie nas "gorączka świątecznych zakupów".

Policjanci biją na alarm. Jak wynika z analizy zdarzeń kryminalnych, co roku w okresie przedświątecznym znacznie wzrasta liczba kradzieży kieszonkowych, a większość z nich wynika z niewłaściwych postaw obywateli. Kiedy w supermarketach, na targowiskach, w autobusach komunikacji miejskiej panuje tłok złodzieje zbierają prawdziwe żniwo.

Nie przypadkowo ofiarami kieszonkowców bywają osoby, które często zapominają o podstawowych zasadach. Łupem amatorów cudzego mienia padają torebki pozostawione bez nadzoru, na przykład w sklepowym wózku, portfele z tylnich kieszeni spodni, otwartych torebek, czy plecaków zawieszonych na plecach , a także telefony komórkowe, dokumenty, czy klucze do samochodu schowane w zewnętrznych kieszeniach wierzchniej odzieży. Zdarza się, że zanim zorientujemy się o kradzieży złodziej za pomocą skradzionej karty bankomatowej "dobierze się" do naszego konta.

Okres świąteczny to także czas kiedy częściej podróżujemy, składamy wizyty rodzinie. I w tych sytuacjach powinniśmy zachować ostrożność, szczególnie, gdy parkujemy nasze samochody w różnych miejscach. Pamiętajmy, że otwarte drzwi, uchylone szyby, czy pozostawione w zasięgu wzroku wartościowe przedmioty do także nie lada okazja dla złodzieja. Policjanci ostrzegają i apelują - nie dajmy się okraść! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.