Wiadomości

  • 26 marca 2013
  • 11 maja 2013
  • wyświetleń: 3738

Koncert Kroke i Anny Marii Jopek

Za nami:

11 maja Bielskie Centrum Kultury, Dom Muzyki zaprasza na koncert Anny Marii Jopek i Kroke.

anna maria jopek
11 maja Anny Marii Jopek wystąpi z zespołem Kroke


Podczas koncertu będzie można usłyszeć autorskie utwory zespołu Kroke i największe przeboje Anny Marii Jopek w nowych aranżacjach.

Anna Maria Jopek jest wokalistką, pianistką, kompozytorką, autorką tekstów piosenek, producentką nagrań. Ukończyła w klasie fortepianu Akademię Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończyła także Manhattan School of Music w sekcji jazzowej. Śpiewała m.in. w duecie z Bobby’m McFerrinem, przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Bottim, wystąpiła w słynnej Queen Elizabeth Hall i tego samego dnia u boku Nigela Kennedy w Royal festival Hall, nagrała płytę z Patem Methenym. Anna Maria Jopek występowała prawie na całym świecie od USA i Kanady, przez całą Europę po Japonię, do tej pory łącznie wydała trzynaście autorskich albumów, wiele z nich otrzymało status Platynowej i Złotej Płyty.

Kroke (w języku Jidysz oznacza Kraków) zostało utworzone w 1992 roku przez trójkę przyjaciół: Tomasza Kukurbę (altówka), Jerzego Bawoła (akordeon) i Tomasza Lato (kontrabas). Początkowo zespół kojarzony był z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi.
Aktualnie w swej twórczości balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, wzbogacając improwizacjami - tworzy swój własny, charakterystyczny styl.

Początek koncertu o 18.00. Bilety - 80 zł.

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj