bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2013
  • wyświetleń: 1461

Wyłudzali kredyty i sprzęt RTV

Szajkę oszustów wyłudzających kredyty i sprzęt radiowo - telewizyjny zlikwidowali policjanci z komisariatu III. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które mogą trafić do więzienia na najbliższe 8 lat.

46-letnia mieszkanka powiatu bielskiego i jej 33-letni wspólnik zostali zatrzymani wczorajszym popołudniem na gorącym uczynku przestępstwa. "Wpadli" w momencie, gdy w jednym z bielskich banków usiłowali wyłudzić pożyczkę w wysokości 10 000 zł. W czasie ich przeszukania policjanci odnaleźli sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu i wysokości osiąganych przez nich dochodów.

Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia, że to nie jedyne oszustwo, którego zatrzymani dopuścili się w ostatnim czasie. Na podstawie sfałszowanych zaświadczeń w bielskim sklepie ze sprzętem radiowo - telewizyjnym wyłudzili laptopa o wartości 2100 zł oraz markowy telewizor wart blisko 5000 zł.

Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci nie wykluczają, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne oszustwa. W piątek o ich losie rozstrzygnie prokurator.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.