bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2011
  • wyświetleń: 2165

Zatrzymani nieletni złodzieje

Policjanci komisariatu I wraz z funkcjonariuszami Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii zatrzymali wczoraj trójkę nastolatków, podejrzanych o kradzieże. Sprawcy zostali ujęci dzięki skutecznej współpracy z dyrekcją jednej z bielskich szkół.

Do kradzieży doszło w czwartek w czasie lekcji wychowania fizycznego. Łupem sprawcy padł telefon komórkowy, należący do jednej z uczennic. Ponieważ grono osób, które mogły dopuścić się tej kradzieży było wąskie, nauczycielki sprawdziły uczniów i szybko ustaliły, że kradzieży tej dokonała jedna z 13-letnich uczennic. W jej torebce odnaleziono skradziony telefon, który ukryła w stroju gimnastycznym.

Policjanci ustalili, że nieletnia ma na swoim koncie także inne kradzieże, do których doszło ostatnio w szkole. Szybko wyszło też na jaw, że w kradzieżach tych brali udział jej dwaj koledzy w wieku 13 i 14 lat. Policjanci zatrzymali nastolatków i odnaleźli przy nich skradziony odtwarzacz MP3 oraz pieniądze w kwocie przeszło 100 zł.

Stróże prawa odzyskali także jeden z telefonów komórkowych, który padł ich łupem w dniu 7 marca br. Zatrzymana 13-latka zdążyła go przekazać swojej 15-letniej koleżance, uczennicy innej bielskiej szkoły.

Sprawcy zostali przewiezieni do Izby Dziecka. Policjanci Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii ustalają teraz, czy mają na swoim koncie także inne kradzieże, do których doszło ostatnio w szkole. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przez Sądem Rodzinnym. Sąd może orzec wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze, włącznie z umieszczeniem w zakładzie poprawczym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.