bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2011
  • 10 marca 2011
  • wyświetleń: 3585

Licytacja na rzecz hospicjum

Za nami:

Naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR - Jerzy Siodłak poprowadzi licytację na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Bielsku-Białej. Aukcję zorganizowało bielskie V Liceum Ogólnokształcące. To jubileuszowa piąta akcja tej szkoły. Cztery poprzednie przyniosły w sumie 28 tys. złotych, które przekazano na hospicjum.

Projekt hospicjum
fot. APA Archines Stanisław Nestrypke


Podczas licytacji - 10 marca, w czwartek - będzie można zakupić: obrazy i prace uznanych artystów z regionu ( m.in. Floriana Kohuta i Lecha Helwiga), rzeźby z drewna, a podczas kiermaszu - przedmioty wykonane własnoręcznie przez uczniów na warsztatach twórczych: biżuterię, artystyczne zdjęcia, przedmioty zdobione technika decoupage, prace ceramiczne. Będą również rzeczy ofiarowane przez Herbaciarnię Assam i Galerię Ars Nowa.

Na gości spotkania czekają także niespodzianki: bilety do kina, weekendowy pobyt w ekskluzywnym hotelu, zabiegi w gabinecie kosmetycznym i in.

Praca, jaką wkładamy w organizację tego spotkania i akcji ma przynieść także korzyści samym uczniom. W ten sposób mogą nauczyć się organizacji, odpowiedzialności i przedsiębiorczości. W przyszłości będą mogli już samodzielnie zorganizować podobne przedsięwzięcie - wyjaśnia Agata Czauderna - Gałka opiekunka grupy szkolnych wolontariuszy.

Licytacja i kiermasz odbędą się w stołówce V LO przy ul. Słowackiego 45 w Bielsku-Białej. Rozpoczynamy o godz.17.15 częścią artystyczną i oficjalną. Licytację przewidziano między godzinami 18.15, a 19.30.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.