bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2013
  • wyświetleń: 1815

Nasi kardynałowie wybiorą papieża

We wtorek rozpocznie się konklawe, w którym udział weźmie czterech polskich kardynałów. Dwóch z nich pochodzi z Podbeskidzia - przypomina bielsko-żywiecki serwis „Gościa Niedzielnego”.

Co drugi polski kardynał elektor pochodzi z Podbeskidzia - przypomina bielsko-żywiecki serwis „Gościa Niedzielnego”. Portal zwraca uwagę, że wśród czterech Polaków z Kolegium Kardynalskiego, którzy posiadają uprawnienia elektorskie, dwaj purpuraci - kardynałowie Stanisław Ryłko i Kazimierz Nycz - mają swoje korzenie w diecezji bielsko-żywieckiej.

Pochodzący z Andrychowa 68-letni kardynał Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Świeckich, często odwiedza swoje rodzinne miasto. Modli się przy grobach swoich bliskich.

Z kolei 63-letni kard. Kazimierz Nycz ma swój rodzinny dom w Starej Wsi koło Wilamowic. Metropolita warszawski niekiedy uczestniczy w uroczystościach starowiejskiej parafii, odwiedza także mieszkającego tu swego brata z rodziną.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.