bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2011
  • wyświetleń: 2453

Najlepsza przestrzeń w śląskim

Startuje tegoroczna edycja konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa. Po raz kolejny w szranki staną najlepsze realizacje architektoniczne i urbanistyczne w regionie.

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości


Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrody i wyróżnienia tradycyjnie przyznane zostaną w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura i rewitalizacja. Przedmiotem konkursu są projekty dotyczące m.in. rewitalizacji obiektów zabytkowych i poprzemysłowych, budowa i rewitalizacja budynków użyteczności publicznej oraz zagospodarowanie centrów miast, parków, skwerów, rynków itp., tworzących atrakcyjne przestrzenie publiczne.

Do udziału w konkursie można zgłaszać propozycje z terenu województwa śląskiego, które zostały zrealizowane w ubiegłym roku kalendarzowym. Zgłoszone projekty oceniane będą przez specjalnie powołane jury, które podczas posiedzenia objazdowego zapozna się z poszczególnymi realizacjami i wybierze z nich te najlepsze. Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnej zabawy internetowej organizowanej na stronie województwa.

Wybrane projekty zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu, a propozycji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 45 tys. zł.

Termin zgłoszeń upływa 31 maja. Zwycięzców konkursu poznamy w październiku. W gronie dotychczasowych laureatów znajdują się m.in. Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej ?Symfonia" i Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

new / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.