bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2013
  • wyświetleń: 1672

Złodziej grasował na parafii

Policjanci zatrzymali 22-letniego bielszczanina, który z parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli skradł pieniądze w kwocie 1600 zł.

W minioną niedzielę sprawca zakradł się do pomieszczeń parafii przy ul. św. Andrzeja Boboli. Splądrował pokoje i skradł gotówkę. Powiadomieni o zdarzeniu śledczy poszukiwali rabusia. Szybko ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 22-latek z Bielska-Białej. W środę go zatrzymano.

Policjanci ustalili, że kradzież pieniędzy z parafii to nie jedyne przestępstwo, którego zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie. W grudniu zeszłego roku ukradł datki ze skarbonki - świątecznego anioła w kościele na bielskich Leszczynach. Usiłował się też włamać do kościoła na ul. Norwida w Bielsku-Białej. Nie udało mu się, bo spłoszyli go przypadkowi świadkowie.

Sprawca usłyszał już zarzuty usiłowania włamania i kradzieży, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.