Wiadomości

  • 18 czerwca 2024
  • 21 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1273

Jesienią odbędzie się jubileusz 160-lecia Bielskiej Szkoły Przemysłowej

Już jesienią tego roku odbędą się uroczyste obchody 160-lecia Bielskiej Szkoły Przemysłowej - jednej z najstarszych, najważniejszych w regionie i najlepszych w Polsce placówek edukacyjnych. Choć do tego wyjątkowego wydarzenia jeszcze daleka droga, to już teraz placówka zaprasza do zapoznania się z programem tego wydarzenia.

Noc Muzeów: Plotąc szkolną nitkę dziejów
Wkrótce Jubileusz 160-lecia Bielskiej Szkoły Przemysłowej · fot. Facebook/Bielska Szkoła Przemysłowa


Już 21.06 zostanie odsłonięta tablica poświęcona wybitnemu profesorowi szkoły, nauczycielowi technologii włókiennictwa i przewodnikowi dla wielu fachowców przemysłu włókienniczego inż. Leonowi Unickiemu. Pomysł narodził się z inicjatywy Stowarzyszenia Włókienników Polskich oddział w Bielsku-Białej a tablicę ufundował Prezydent Miasta Bielsko-Biała Pan Jarosław Klimaszewski.

W późniejszym terminie (21.09), odbędzie się Bieg 160 okrążeń szkoły na 160-lecie Bielskiej Szkoły Przemysłowej przy współorganizacji Rady Osiedla Dolne Przedmieście.

Główna uroczystość odbędzie się 17 października  • rozpocznie się mszą Św. w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej o godz. 9.00,
  • uroczysta akademia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej o godz.11.00,
  • odsłonięcie tematycznego Graffiti,
  • otwarcie zmodernizowanej sali gimnastycznej,
  • spotkanie absolwentów i zwiedzanie szkoły od godz.13.00 (Jubileuszowy poczęstunek i spotkanie z gośćmi).


Zjazd Stowarzyszenia Na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce 30.05.2025 roku. Do tego szacownego grona Bielska Szkoła Przemysłowa należy od lat 90 XX wieku i uczestniczy regularnie w corocznych zjazdach szkół liczących ponad 100 lat i wyróżniających się dorobkiem, osiągnięciami wybitnych nauczycieli i znakomitych wychowanków.

Zac / bielsko.info

źródło: Bielska Szkoła Przemysłowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.