bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2011
  • wyświetleń: 2973

Pijany uderzył w radiowóz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Prawie 1,5 promila alkoholu miał we krwi 25-letni kierowca renaulta, który doprowadził do kolizji z radiowozem. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymano mu je za wcześniejszą jazdę na podwójnym gazie.

Policja, zima
fot. KMP w Bielsku-Białej


Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, gdzie kierowca dostawczego renaulta master wyprzedzał nieznakowany radiowóz - również renaulta tyle, że trafic.

Podczas manewru, najprawdopodobniej źle ocenił odległość od pojazdów i doprowadził do zderzenia z radiowozem. Uszkodził karoserię i lusterko, powodując straty w wysokości blisko 2 tys. zł.

Nie zatrzymał się, ale dodał gazu i zaczął uciekać. Policjanci z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali go po krótkim pościgu. Kiedy przebadali go alkomatem okazało się, że miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu.

W czasie kontroli wyszło też na jaw, że nie posiadał prawa jazdy. W 2009 roku, sąd zatrzymał mu uprawnienia na trzy lata za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Za kilka dni upływał termin orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grożą mu 2 lata więzienia. O jego losie zadecyduje prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj