Wiadomości

  • 10 czerwca 2024
  • wczoraj, 11:35
  • wyświetleń: 2889

#AktywnaŚroda z pięknymi widokami. Przed nami tzw. Pętla Cieńkowska

Tylko na bielsko.info:

W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na eksplorację Magurki i Gaików. Odwiedziliśmy miejsca mało znane nawet lokalnej społeczności, takie jak ukryty w górach wodospad i błękitne oczko wodne. Kto był, ten już zna lokalizację tych miejsc. Było trudno - sporo przewyższeń i naprawdę strome podjazdy. Wszyscy dali radę, choć pot lał się ostro po plecach. Niestety nie każdy rower wytrzymał przeciążenia. Strzelały haki i łańcuchy. Była ciekawa przygoda miejscami zakrawająca o małe ekstremum. W tym tygodniu będzie znacznie prościej, choć nie mniej ciekawie. Poniżej wszystkie szczegóły i prosimy się z nimi dokładnie zapoznać.

W ubiegłym tygodniu trasa była bardzo wymagająca. Na ok. 25km wyszło ponad 1000m przewyższenia! - 5.06.2024
fot. sid / bielsko.info


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie - dla własnego zdrowia i ogólnej rozrywki. Akcja ma zadanie promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny (mamy tu na myśli wycieczki skiturowe i rowerowe). Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej szczyrkowskiej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach, a teraz wiosną latem przyszedł czas na wycieczki rowerowe.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Jak to zrobić? To proste!

Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower elektryczny i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na przeł. Salmopol, parking przy ośrodku narciarskim Biały Krzyż. Musicie wybaczyć ale nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd punkt 18.00.


Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Rezerwacji można dokonać najpóźniej do środy, do godziny 15.00. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampki, bo końcówkę trasy pojedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda, ale tutaj dodatkowa i bardzo ważna informacja! Prosimy zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Ważne żeby sprzęt święcący wytrzymał na baterii około godziny. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.

Jeśli już dokonaliście rezerwacji, także prosimy o wiadomość na adres aktywnasroda@bielsko.info, gdzie zaznaczcie, że macie rower z wypożyczalni i dopiszcie swój numer telefonu (mimo tego, że był podawany podczas rezerwacji sprzętu).

Osoby, które wypożyczają rower odbierają go przed godziną 17.45 w Szczyrku przy ul. Salmopolskiej 16a (wypożyczalnia Pamirbike). O godzinie 17.45 bus z rowerami i osobami, które wypożyczają rowery rusza na przeł. Salmopol, by dowieźć uczestników na start trasy. Kto chce może jechać samodzielnie na górę, ale musi sobie to tak zaplanować, by przed godziną 18.00 dotrzeć na szczyt. Należy także wziąć pod uwagę, że to dodatkowe 300m przewyższenia, które obciąży baterię.


Jaka trasa?Zdecydowanie łatwiejsza niż w ubiegłym tygodniu, ale także będzie co kręcić. W planach mamy ok. 42km i 1100m przewyższenia. 80% to leśne szerokie szutry, 15% asfalt, 5% betonowe płyty. Nie będzie stromych, wymagających zjazdów i podjazdów. Miejscami na szutrowych drogach może być trochę luźnych kamieni. Trasa będzie mocno widokowa, bowiem z przezł. Salmopol przez Cieńków i WisłęCzarne udamy się w rejon Baraniej Góry. Poniżej wrzucamy profil trasy.

Powrót na przeł. Salmopol planujemy około godziny 20.45/21.00. Osoby wypożyczające rowery zjeżdżają pod wypożyczalnię samodzielnie (nie będzie podstawiony bus, który zabierze uczestników).

Jak wspomnieliśmy, każda osoba udająca się na wspólną wycieczkę, proszona jest o potwierdzenie swojego udziału poprzez adres aktywnasroda@bielsko.info

To ważne, bo w przypadku niespodziewanej zmiany planów (np. pogorszenie warunków pogodowych), dajemy znać w formie SMS tylko osobom, które zadeklarowały wspólny wyjazd. Nie zgłosisz się? Nie miej później do nas pretensji.


2024 06 10 11 40 40 W roli przewodnika ?   Przejażdżka rowerem elektrycznym   Strava
fot. strava.com


Jak się ubrać?Ciepło, wygodnie i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Pamiętajcie, że po zmroku w górach jest znacznie chłodniej niż w mieście. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę ciała. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, drugi komplet cieplejszych rękawiczek i coś co można założyć pod kask (np. czapkę, bandankę czy chustę). Pamiętajcie, że lepiej się ubrać jak jest chłodno, niż zgrzać (spocić) i później się rozbierać, a później zaliczyć tydzień L4 leżąc w łóżku z gorączką. Będziemy brudni nawet jeśli wcześniej dłuższy czas nie padało, więc jeśli ktoś pod wypożyczalnie podjeżdża samochodem, to zdecydowanie polecamy zabrać coś do przebrania żeby nie pobrudzić foteli.

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to trzeba mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr w zupełności powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia jeśli ktoś takowe ma. Każdy uczestnik wycieczki ma mieć kask (własny lub wypożyczony). Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środowego popołudnia. Zapraszamy!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj