Wiadomości

  • 10 marca 2013
  • 17 marca 2013
  • wyświetleń: 2491

Miłość w Koenigshuette

Za nami:

Teatralną wersję niezrealizowanego dotąd scenariusza filmowego Ingmara Villqista "Miłość w Koenigshuette" będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim 17 marca o godzinie 19.00.

Miłość w Koenigshuette
fot. Tomasz Wójcik


Teatralna wersja Miłości w Koenigshuette Ingmara Villqista to dzieło wyjątkowe oraz jedno z najważniejszych w dotychczasowym dorobku autora. Bardzo osobiste (autor urodził się w Chorzowie, który nazywał się dawniej Królewska Huta, niem. Koenigshuette), a przez związanie z tragicznymi wydarzeniami pierwszych powojennych miesięcy na Górnym Śląsku - niemal epickie, odkrywające epizody dziejów ciągle zbyt słabo obecne w polskiej pamięci zbiorowej.

Powojenny zamęt (ubecy, Wehrwolf, Rosjanie, milicjanci) stanowi jednak tylko tło dla niesamowitej historii głównego bohatera. Czy miłość śląskiego lekarza, doktora Jana Schneidera, ma jakąkolwiek szansę w tym świecie? O jaką miłość właściwe tu chodzi? Czy to śląskie Love Story czy Popiół i diament?

W rolach głównych Artur Święs i Anna Guzik, a wraz z nimi występują Bernard Krawczyk, Tomasz Lorek, Artur Pierściński, Grażyna Bułka, Kazimierz Czapla, Daria Polasik, Jerzy Dziedzic, Aleksander Pestyk, Kuba Abrahamowicz, Bożena Germańska, Magdalena Gera, Sławomir Miska , Adam Myrczek i Piotr Bułka.

Bilety w cenie: 40zł (normalny), 30zł (ulgowy ).

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj