Wiadomości

  • 10 czerwca 2024
  • wyświetleń: 533

Niebezpieczna droga u drzwi szkoły w Wapienicy. Bardzo zły stan techniczny schodów

Po tej infrastrukturze chodziły dzieci jeszcze w latach 70-tych. Teraz stan techniczny obejścia Szkoły Podstawowej nr 32 zagraża im wnukom. Do Ratusza trafił apel o przeprowadzenie pilnego remontu.

SP 32
fot. SP 32


W sprawie pilnego remontu schodów oraz nawierzchni chodników przy Szkole Podstawowej nr 32 w Wapienicy, których stan techniczny stwarza poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci i młodzieży do władz miasta zwrócił się radny Konrad Łoś. Jak podkreślił, stan techniczny betonowych schodów wiodących od ulicy Jaworzańskiej do wejścia głównego starego budynku Szkoły Podstawowej nr 32 po okresie zimowym uległ znacznemu pogorszeniu.

- Beton uległ rozmrożeniu, co powoduje jego kruszenie. Konieczne jest pilne przeprowadzenie kompleksowego remontu schodów, gdyż dalsza ich naprawa punktowa nie przynosi rezultatów. Niezależnie od stanu technicznego schodów modernizacji wymagają chodniki prowadzące do starego budynku szkoły. Betonowe i zużyte trylinki w kształcie sześciokąta pamiętają jeszcze lata 70. i 80 ubiegłego wieku. Ich stan techniczny jest bardzo zły. Kostki są popękane, pokruszone i zapadnięte. Wszystko to powoduje zagrożenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - podkreślił przedstawiciel bielszczan.

I poprosił o pilne zaplanowanie i podjęcie prac remontowo-modernizacyjnych w obrębie infrastruktury technicznej otoczenia budynku szkoły.

Tymczasem jak zapewnił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, wspomniane schody oraz chodniki przy Szkole Podstawowej nr 32 "są na bieżąco monitorowane przez dyrektora szkoły i po okresie zimowym wymagają podjęcia niezbędnych prac, w celu doprowadzenia ich do takiego stanu, który zagwarantuje bezpiecznie korzystanie z nich".

- Do momentu usunięcia defektów część schodów została wyłączona z użytkowania i odpowiednio zabezpieczona. Z informacji powziętej od dyrektora szkoły wynika, że uczniowie szkoły nie korzystają z tego ciągu komunikacyjnego, jednakże prace modernizacyjne zaplanowane są na okres wakacyjny. Potrzeby wszystkich placówek oświatowych w zakresie realizacji bieżących remontów i modernizacji są ogromne, a stale rosnące ceny materiałów i usług budowlanych powodują, że nie wszystkie zgłaszane problemy mogą być natychmiast rozwiązywane. Jednakże w miarę możliwości finansowych Miasta, jednostkom oświatowym przekazywane są środki na bieżące potrzeby - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.