Wiadomości

  • 12 czerwca 2024
  • 19 czerwca 2024
  • wyświetleń: 6895

[FOTO] "Miejska dżungla" zniknęła. Skuteczna interwencja radnego

Warto zainteresować swoich radnych kłopotami, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Po interwencji jednego z nich zarośnięte chodniki zostały uprzątnięte.

"Miejska dżungla" zniknęła. Skuteczna interwencja radnego · fot. Paweł Korzondkowski


Przypomnijmy, W sprawie przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych i porządkowych przy ulicy Browarnej i Cieszyńskiej do bielskiego Ratusza zwrócił się radny Paweł Korzondkowski.

- Wskazane byłoby m.in. usunięcie rosnącej przy muru wspomnianych obiektów zieleni - jest ona dość bujna i coraz mocniej się rozrasta nie tylko nieestetycznie wyglądając, ale także stanowiąc zagrożenie dla stanu tych obiektów. teren przylegający do skrzyżowania ulic Browarnej i Cieszyńskiej. Koniecznym wydaje się skoszenie trawy przy płocie budynku Cieszyńska 76, a także przy posadzonych tu kilka lat temu platanach, jak również usunięcie trawy i innej roślinności, która wyrosła przy murze - stwierdził przedstawiciel mieszkańców.

Jak w odpowiedzi poinformował zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, że "z uwagi na ograniczone środki finansowe Miejski Zarząd Dróg w Bielsku - Białej nie prowadzi prac związanych bieżącym utrzymaniem chodników w zakresie oprysków i gracowania".

- W sprawie utrzymania terenu za przystankiem autobusowym nr 48 przy ul. Browarnej, MZD wystąpił z wnioskiem do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który administruje działką położoną za chodnikiem o przeprowadzenie stosownych prac porządkowych. Pozostałe wnioskowane prace zostaną wykonane w ramach programu prac społeczno-użytecznych, prowadzonych przez MOPS - dodał wiceprezydent.

Najwidoczniej takie działania magistratu okazały się wystarczające, gdyż jak poinformował nad radny Korzondkowski, zarośla zostały wycięte.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.