Wiadomości

  • 17 maja 2024
  • wyświetleń: 9032

[ZDJĘCIA] Trudne warunki na trasie zawodów. Wywrotki i zacięta rywalizacja o każdą sekundę

Trwa Puchar Świata WHOOP UCI MTB World Series. Dziś zawodnicy ścigają się na zboczach Koziej Góry i Szyndzielni. W trakcie zawodów zmieniła się pogoda, co poniektórym pokrzyżowało szyki. Nie obeszło się bez poważniejszych kraks. Zawodnicy walczą o każdą sekundę.

Puchar Świata WHOOP UCI MTB World Series. Przejazdy w kategorii EDR - 17.05.2024 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Dziś odbywa się Puchar Świata w Enduro (EDR). Trasy są zlokalizowane na zboczach Szyndzielni i Koziej Góry, gdzie po godzinie 13.00 zaczęło dość mocno padać. To nie przeszkodziło tysiącom kibiców, którzy stoją wzdłuż tras i podziwiają zmagania najlepszych zawodników na świecie. Rywalizacja rozgrywa się w formacie open, dzięki czemu oprócz światowej elity i zawodowców, na starcie mogą mogli stanąć również najszybsi amatorzy.

Wśród najlepszych amatorów jest kilku bielszczan. Czwarte miejsce mimo wywrotki na ostatniej trasie zajął Jakub Sidzina. Tuż za nim na miejscu piątym uplasował się Paweł Symula. W kategorii U-21 (mężczyźni do 21 lat) na szóstym miejscu uplasował się Dominik Bartoszek. W jeszcze innej kategorii (mężczyźni młodzież) trzecie miejsce zajął Robert Miksa.

Zmagania miłośników rowerowej odmiany Enduro, pooglądał dziś nasz redakcyjny kolega. Powyżej jego relacja z trasy. Zmiana warunków atmosferycznych sprawiła, że na trasach zrobiło się naprawdę nerwowo. Nie obeszło się bez kilku poważniejszych wypadków, które na krótką chwilę wstrzymały rywalizację. Kraksy to nieodłączny element tego sportu. Na czas działania medyków przejazdy były wstrzymywane. Przejazd ostatniego zawodnika był przewidziany na godzinę 17.30. Można spodziewać się około pół godziny opóźnienia względem pierwotnego harmonogramu.

Po zakończonej rywalizacji na bielskich Błoniach rusza impreza. Będą m.in. zabawy dla najmłodszych, wywiady i koncerty (Gooral, Kapela Góralska Śtyry). To wydarzenie jest biletowane.

sid, fabi / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.