bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2013
  • wyświetleń: 3813

Złote Łany poczekają na biletomat

Największe w Bielsku-Białej osiedle nie posiada biletomatu MZK. Choć władze miasta obiecują, że ta sytuacja się zmieni, to na biletomat mieszkańcy Złotych Łanów muszą jeszcze poczekać.

przystanek
fot. ab / bielsko.info


biletomat
Przystanek autobusowy przy ulicy Jutrzenki · fot. ab / bielsko.info


Sprawę braku biletomatu na tłocznym przystanku przy ulicy Jutrzenki poruszył radny klubu Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Puda.

- Na poprzedniej sesji prezydent Jacek Krywult stwierdził, że spółdzielnia żąda opłaty za dzierżawę gruntu pod biletomat. Okazuje się to nieprawdą! Spółdzielnie pokazano w bardzo negatywnym świetle - mówił Grzegorz Puda.

Prezydent miasta potwierdził, że błędnie ocenił wówczas sytuację. - Zostałem wprowadzony w błąd i na piśmie przeprosiłem Spółdzielnię Złote Łany - tłumaczył się podczas sesji Jacek Krywutl.

Grzegorz Puda dodał również, że na osiedlu zamknięto dwa kioski i mieszkańcy mają poważny problem z kupnem biletów. - Występuję w imieniu mieszkańców, którzy proszą o postawienie biletomatu - dodał wiceprzewodniczący klubu PiS.

Włodarze miasta zapewniają, że w stosownym terminie biletomat pojawi się na przystanku przy ulicy Jutrzenki. Na razie brakuje jednak na maszynę pieniędzy. - Koszt zakupu biletomatu to 120 tys. złotych. Jeśli znajdą się pieniądze w następnym budżecie, to na pewno w pierwszej kolejności biletomat stanie na Złotych Łanach - obiecał pełnomocnik prezydenta, Henryk Juszczyk.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.