bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2013
  • 28 lutego 2013
  • wyświetleń: 3063

Nieletni uprawiali konopie w domu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali dwóch 16-latków, którzy w swoich mieszkaniach posiadali środki odurzające.

Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że nieletni mogą dokonywać oszustw w bielskich sklepach ze sprzętem elektronicznym. Mechanizm ich działania polegał na zamianie cen z artykułów o wyższej wartości na niższe kwoty. Kiedy wczoraj policjanci wkroczyli do ich mieszkań w centrum miasta, u jednego odnaleźli trzy krzewy konopi indyjskich.

W mieszkaniu drugiego ze sprawców mundurowi odnaleźli kilka gramów suszu marihuany. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. W trakcie przesłuchań przyznali się do posiadania środków odurzających i oszustw.

Swój proceder prowadzili od kilku miesięcy w bielskich sklepach. Jak ustalono, zazwyczaj zamieniali ceny z wyższych na niższe na markowym sprzęcie elektronicznym. Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich. Sąd może zastosować wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze włącznie z umieszczeniem w zakładzie poprawczym.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.