Wiadomości

  • 5 maja 2024
  • 6 maja 2024
  • wyświetleń: 3259

Piesi pielgrzymi dotarli do Łagiewnik. Pokonali około 100 kilometrów

Uczestnicy 12. pieszej bielsko-żywieckiej pielgrzymki diecezjalnej dotarli do sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Na szlak wyruszyli 30 kwietnia, by dystans około 100 kilometrów pokonać w trzy dni.

Piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do Łagiewnik - 30.04-3.05.2024 · fot. diecezja.bielsko.pl


W pielgrzymce brało udział ponad 1200 osób. W drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia pątnicy odwiedzili sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. W południe 3 maja biskup Piotr Greger powitał pielgrzymujących diecezjan na progach świątyni na Białych Morzach. Wspólnie z grupami diecezjan, którzy dojechali autokarami i prywatnymi samochodami, modlono się w sanktuarium słowami nabożeństwa do św. Jana Pawła II.

Podczas trzydniowej pielgrzymki piesi, wśród których przeważali młodzi ludzie, słuchali konferencji, modlili się słowami koronki do Bożego miłosierdzia oraz na różańcu, śpiewali i brali udział w koncertach ewangelizacyjnych.

kr / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.