Wiadomości

  • 30 kwietnia 2024
  • 7 maja 2024
  • wyświetleń: 3488

W ten weekend Wielka Majówka na Szyndzielni!

Za nami:

Do spędzenia weekendu 4 i 5 maja na Szyndzielni zaprasza tamtejsza Kolej Linowa. Będzie piknik, grill, ognisko, leżaki, koncerty góralskie i atrakcje dla najmłodszych.

Na majówkę zaprasza także Kolej Linowa Szyndzielnia
Na majówkę zaprasza także Kolej Linowa Szyndzielnia · fot. mat. pras.


Zanim przyjdzie czas na ów piknik, to 2 maja - w Święto Flagi Narodowej - na wieży widokowej zawiśnie największa polska flaga w całych Beskidach! Będzie mieć powierzchnię aż 28 metrów kwadratowych.

Z kolei w sobotę i niedzielę (4-5 maja) teren wokół Górnej Stacji Kolei Linowej stanie się sercem wydarzenia majówkowego pikniku, oferując wiele atrakcji od godziny 10:00 do 14:00 przez dwa weekendowe dni tegorocznej majówki.

Już przy dolnej stacji będzie można spróbować świeżo palonej kawy od Palarni Braci. Kucharze z Restauracji Dębowej w specjalnym pokazie gotowania na żywo przygotują tradycyjne beskidzkie potrawy - góralską kwaśnicę w sobotę, a w niedzielę tradycyjny żur. Po pokazach przewidziano bezpłatną degustację przygotowywanych potraw dla pierwszych 100 osób.

O muzyczną stronę wydarzenia zadba Kapela Góralska Beskid z tradycyjną folkowo-góralską muzyką na żywo. Dla dzieci organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, balonowe zwierzaki i bańki mydlane. Co więcej, w niedzielę najmłodsi będą mogli odwiedzić Miasteczko Pana Kleksa - strefę warsztatów naukowych, artystycznych i animacji ruchowych, zapewniających pełen zakres rozrywki dla każdego.

Na majówkę zaprasza także Kolej Linowa Szyndzielnia
Na majówkę zaprasza także Kolej Linowa Szyndzielnia · fot. mat. pras.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.