bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2013
  • wyświetleń: 3502

Nie ma pieniędzy na remonty dróg!

W tegorocznym budżecie miasta próżno szukać nowych inwestycji drogowych. Wszystkie propozycje remontów, wysuwane przez mieszkańców Bielska-Białej, ucina jeden argument - brak pieniędzy w miejskiej kasie.

ulica NMP
Kostkę brukową na ulicy NMP zastąpi asfalt · fot. ab / bielsko.info


dziura
Tradycyjny obraz po zimie... · fot. ab / bielsko.info


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawił się temat przebudowy dwóch ulic. Interpelacje w sprawie gruntownego remontu ulicy Najświętszej Maryi Panny złożył Andrzej Gacek. Temat przebudowy ulicy Jesionowej poruszył Józef Łopatka.

W obu przypadkach odpowiedz prezydenta Jacka Krywulta była taka sama. - Zgłaszacie Państwo kolejne propozycje ulic do remontu, tylko skąd brać na to pieniądze? - pytał prezydent. - Sprawa jakości dróg jest monitorowana na bieżąco. Wiemy, że obie ulice wymagają remontu, ale na razie nie mamy funduszy na nowe inwestycje - dodał Jacek Krywult.

Koszt remontu ulicy Jesionowej to około 500 tys. zł. Raz więcej, bo około milion złotych, trzeba będzie wyłożyć na przebudowę ulicy Najświętszej Maryi Panny.

- Planujemy wymienić uciążliwą kostkę brukową na nawierzchnię bitumiczną, bowiem samochody poruszające się po kostce na takim wzniesieniu emitują spory hałas. Kostka zostanie wykorzystana przy remontach dróg na starówce, podobnie jak miało to miejsce przy remoncie ulicy Sobieskiego - tłumaczy Główny Inżynier MZD, Krzysztof Rogala.

Co roku jak bumerang powraca również temat gruntownej przebudowy ulicy Grażyńskiego. - Remont ulicy Grażyńskiego to duża inwestycja, której szacunkowy koszt wynosi 12 mln złotych. Wystąpiliśmy o środki zewnętrzne z funduszu przeciwpowodziowego. Jeśli się uda zdobyć chociaż część środków, to zaczniemy pierwszy etap przebudowy ulicy Grażyńskiego - zapewnia Krzysztof Rogala.

Na razie musimy poczekać na tradycyjny proces utrzymania ulicy Grażyńskiego, czyli doraźne zaklejanie dziur. Podobne działanie będzie prowadzone na zniszczonym odcinku ulicy Węglowej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.