bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2013
  • 27 lutego 2013
  • wyświetleń: 3072

Wyłudzenia z metkami w tle

Policjanci z komisariatu III wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali mieszkańców Żywca podejrzanych o oszustwa przy zwrotach odzieży zakupionej w bielskim sklepie na ul. Sarni Stok.

Zatrzymani sprawcy - trzy kobiety w wieku od 22 - 60 lat i ich 23-letni wspólnik kupowali w bielskim sklepie markową odzież. Z odzieży usuwali metki z ceną i kodem, tak aby ich nie uszkodzić i w żaden sposób nie naruszyć. Używając specjalnej metkownicy przypinali je do odzieży znacznie tańszej i gorszej jakościowo. Ubrania te zwracali następnie w sklepie jako uprzednio zakupione i pełnowartościowe, oszukując w ten sposób obsługę.

Pracownicy ochrony przyjrzeli się bliżej nieuczciwym klientom, przeglądając jednocześnie zapis sklepowego monitoringu. Swoje spostrzeżenia przekazali policjantom z komisariatu III. Śledczy szybko ustalili, że sprawcy prowadzili swój przestępczy proceder od grudnia zeszłego roku. Za każdym razem mechanizm ich działania był identyczny, dzięki czemu udało im się oszukać właścicieli sklepu na kwotę ponad tysiąca zł.

W minioną sobotę policjanci i ochroniarze zatrzymali 22-letniego mężczyznę i 37-letnią kobietę na gorącym uczynku przestępstwa. Sprawcy chcieli zwrócić bezwartościową odzież, do której doczepili sklepowe metki, usiłując wyłudzić w ten sposób kilkaset złotych. Już następnego dnia mundurowi zatrzymali ich dwie wspólniczki w wieku 22 i 60 lat. Sprawcy trafili do policyjnej celi.

W czasie przeszukania ich żywieckich mieszkań policjanci odnaleźli markową odzież zakupioną w sklepie w Bielsku-Białej. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im teraz do 8 lat za kratami.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.