Wiadomości

  • 15 kwietnia 2024
  • 17 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 8202

Jednego zaatakował rozbitą butelką, z drugim się szarpał. Dwa groźne incydenty na Matejki

W sklepie Żabka przy ul. Matejki w Bielsku-Białej doszło do dwóch groźnych incydentów z udziałem 21-letniego agresywnego mężczyzny.

Zdjęcie ilustracyjne. Dwójka mężczyzn pobiła się w sklepie Żabka przy ul. Matejki w niedzielę, 14 kwietnia po 21:00
Zdjęcie ilustracyjne. Dwójka mężczyzn pobiła się w sklepie Żabka przy ul. Matejki w niedzielę, 14 kwietnia po 21:00. · fot. kr


Jak przekazuje nam st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę (14 kwietnia) po 21:00. 21-latek zaatakował 29-latka, uderzając go po twarzy rozbitą butelką, w efekcie czego poszkodowany trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie były poważne i niedługo później opuścił placówkę.

Warto dodać, że agresor miał przy sobie przedmiot przypominający pistolet - okazało się jednak, że była to plastikowa zabawka imitująca broń. Mundurowi złapali 21-latka w pobliżu dworca kolejowego.

Jak dodaje st. sierż. Sławomir Kocur, agresywny 21-latek był pod wpływem alkoholu - wydmuchał ponad 1,5 promila. Co więcej, niedługo później dopuścił się kolejnego występku.

- Tego samego dnia mężczyzna pojawił się w tym samyn sklepie, gdzie groził innemu mężczyźnie uszkodzeniem ciała oraz zniszczeniem mienia. Na samym grożeniu się nie skończyło i napastnik ziścił swoje groźby naruszając nietykalność cielesną mężczyzny poprzez szarpanie za bluzę i wymierzenie ciosu ręką w głowę - relacjonuje oficer prasowy bielskiej komendy.

Prokuratura przystała na wniosek policji co do zastosowania wobec agresora środka zapobiegawczego w postaci dozoru, zakazu kontaktowania w jakikolwiek sposób i zbliżania się do pokrzywdzonych. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.