bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2013
  • wyświetleń: 2011

Rabuś chciał się okaleczyć

Policjanci z komisariatu III zatrzymali złodziejski duet. Jeden z kieszonkowców był na tyle zafrasowany aresztowaniem, że na komendzie uderzył głową o ścianę. Złodziejowi nie udało się okaleczyć, zniszczył tylko... płytę gipsową.

W sobotnią noc na bielskiej ul. Piastowskiej kobieta zauważyła dwóch młodych mężczyzn. Wystraszona, spodziewała się najgorszego, więc przytrzymała mocniej torebkę i dokumenty, które zabrała z pracy. Rabusie podbiegli do niej od tyłu i w czasie szarpaniny zdołali skraść torebkę, w której były dokumenty, karty bankomatowe, gotówka i klucze do mieszkania.

Zaalarmowani o kradzieży policjanci szybko zatrzymali sprawców tego przestępstwa. W czasie przeszukania starszego z nich odnaleźli zrabowaną gotówkę. Podczas oględzin odnaleziono także skradzioną torebkę.

W trakcie zatrzymania, 22-latek usiłował się okaleczyć. W trakcie pobytu w komisariacie uderzył głową w ściankę działową wykonaną z płyty gipsowej. Uszkodził ściankę, nie doznał natomiast na szczęście żadnych obrażeń ciała. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa i aktualnie objęty jest dozorem elektronicznym. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Jego nieletni kolega został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Za swój czyn tłumaczyć się będzie przed Sądem Rodzinnym.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.