bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2013
  • wyświetleń: 2586

Festiwal Górski w dolinie Żylicy

Za nami:

Polarnictwo będzie hasłem tegorocznego - czwartego już - Festiwalu Górskiego Wondół Challenge 2013. W czasie imprezy miłośnicy szeroko rozumianej tematyki górskiej będą mieli okazję zobaczyć szereg świetnych filmów, wystaw fotografii i prezentacji.

gory
Festiwal Górski w dolinie Żylicy


- Jedni mówią, że to festiwal filmów górskich, ale główny kierunek tegorocznego festiwalu to polarnictwo. Idziemy w stronę mrozów, niskich temperatur. Stąd też specjalni goście - będzie z nami m.in. Wojciech Moskal - legenda polskiego polarnictwa oraz Kinga Baranowska - najlepsza polska himalaistka - mówi Jerzy Siodłak, naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR.

Wśród prezentowanych filmów będzie pokaz premierowy filmu "Pies Ratownik", przedstawiającego pracę oraz szkolenie psów ratowników GOPR podczas zimowych szkoleń i przygotowań do udziału w akcjach poszukiwawczych na lawiniskach.

- Pomysł na film zrodził się podczas jednego ze szkoleń. Postanowiliśmy wraz z kolegami uwiecznić to co robimy i co robią nasze psy. Cały zbieg filmowych ujęć trwał ok. 2 lat. W filmie występują wszystkie psiaki z Podkomisji Psów Ratowniczych czyli 12 czworonogów -mówi Piotr Nowak, ratownik ochotnik Beskidzkiej Grypy GOPR, przewodnik Negry - psa ratownika.

Dla ciekawych tematu otwarte zostanie specjalne stoisko gdzie będzie można dowiedzieć się wszystkiego o psach ratownikach i osobiście poznać tych czteronożnych bohaterów. W tym roku będzie także panel freeridowy, nie zabraknie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, będą konkursy i atrakcje dla dzieci, bieg Winter Run pod górę, tym razem uczestnicy wybiegną na Klimczok.

A to wszystko w nadchodzący weekend. 1 marca impreza rozpocznie się w Gliwicach, 2 i 3 marca organizatorzy zapraszaja do Szczyrku. Szczegóły na www.wondol-challenge.pl.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.