bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2013
  • wyświetleń: 3756

Pożar pensjonatu w Szczyrku

W poniedziałek w nocy 14 jednostek straży pożarnej gasiło pożar jednego z pensjonatów w Szczyrku. Pożarem objęty był dach budynku.

Strażakom udało się ugasić pożar po niespełna 30 minutach. W trakcie działań przeszukano resztę pomieszczeń, gdyż zachodziła obawa że w budynku mogły znajdować się osoby postronne. Dodatkowo strażacy dokonali niezbędnych prac wyburzeniowych konstrukcji dachowej (wycięcie nadpalonych elementów), aby wykluczyć prawdopodobieństwo wznowienia pożaru.

Po zakończeniu działań pomieszczenia budynku oddymiono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną celem wykrycia ewentualnych zarzewi ognia. Straty oszacowane wstępnie na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych wnikają ze spalenia się konstrukcji oraz poszycia dachu, a także wypalenia się wyposażenia pokoi gościnnych.

Pożar pensjonatu w Szczyrku · fot. Mirosław Jamro / Pressmix


W działaniach brał udział Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam Caputa oraz Oficer Operacyjny bryg. Grzegorz Pietrasiak. Działania zakończono o czwartej rano. Dochodzenie wprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Policja.

ab / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.