bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2013
  • wyświetleń: 1827

Wzmożone kontrole autokarów

W ostatni weekend ferii zimowych policjanci prowadzić będą zintensyfikowane kontrole pojazdów przewożących dzieci wracające z zimowego wypoczynku.

Okres ferii zimowych charakteryzuje się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży.

Podobnie jak w latach ubiegłych, należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodowego zwłaszcza w dni weekendowe na głównych drogach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa śląskiego.

W okresie trwania ferii zimowych należy spodziewać się wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach wraz z kierowanymi prośbami o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tych pojazdów oraz stanu trzeźwości kierujących. Dlatego też prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, opiekunów, rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie o konieczności podjęcia kontroli autokarów.

W Bielsku-Białej kontrole autobusów prowadzane są na dolnej płycie dworca PKS w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Lipowej. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów więcej. Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego nr tel. 32 4288153.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.