Wiadomości

  • 1 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 16275

Rewolucja na 1 Maja! Ulica zmieni swoją nazwę, powstanie kawiarnia promująca kultową bajkę

Prima aprilis:

Ul. 1 Maja, która wkrótce zostanie przekształcona w tak zwany woonerf - czyli strefę wyłączoną z ruchu, w której kładzie się nacisk na atrakcyjność przestrzeni - ma zmienić swoją nazwę. Wynika to poniekąd z faktu, że wielu mieszkańców oraz przyjezdnych myli tę arterię z pobliską ul. 3 Maja. Powstanie tam też nowa atrakcja turystyczna.

Widok na ul. 1 Maja od strony tylnej ściany Teatru Polskiego
Szykuje się rewolucja na ul. 1 Maja. Zmieni nazwę na ul. Bolka i Lolka, a w dawnym kinie Apollo mieścić się będzie kawiarnia "BBolek i Lolek" · fot. MZD Bielsko-Biała


Jak udało się nam ustalić, ul. 1 Maja już wkrótce ma się stać ulicą Bolka i Lolka. Co więcej, władze miasta planują dokonać rewolucji w budynku dawnego kina Apollo.

Mieścić się w nim będzie kawiarnia "BBolek i Lolek", w której znajdować się ma także niewielka salka kinowa. Odtwarzane będą tam wszystkie odcinki kultowego serialu animowanego, a nawet... kilka zupełnie nowych! W ścisłej tajemnicy przygotowuje je Studio Filmów Rysunkowych. Pomysł zrodził się przed rokiem, w trakcie przebudowy siedziby tej instytucji.

Co więcej, kelnerzy obsługujący gości w kawiarni będą przebrani za Bolka i Lolka, a za ladą pracować będzie Tola. Jak ustaliliśmy, rozpoczął się właśnie etap projektowania inwestycji, prace powinny ruszyć początkiem przyszłego roku.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.