Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • wyświetleń: 3615

Szykuje się kolejna wycinka? Radny interweniuje

Nie czekał na to, aż pójdą w ruch piły mechaniczne, by wyciąć kolejny kawałek bielskiej zieleni. W Ratuszu interwencje w sprawie wycinki na ulicy Tkaczy podjął radny Tomasz Wawak.

wycinka
wycinka · fot. Łukasz Razowski


- Na wniosek mieszkańca dokonałem wizji lokalnej w rejonie ul. Tkaczy. Tereny zielone między ulicami Tkaczy, Lipnicką a Platynową kilkadziesiąt godzin wcześniej zostały pozbawione roślinności. Wycięto duży obszar, a resztę przemielił mulczer. Sądząc po pozostałych tam pniach, rosły tam nie tylko samosiejki, ale też dorodne drzewa. Jest to teren miejski. W pobliżu rośnie lasek okalający strumień. Część drzew nad strumieniem jest już pozaznaczanych, co prawdopodobnie oznacza rychłą, kolejną wycinkę. Są to jedne z niewielu zielonych terenów wykorzystywanych do spacerów przez mieszkańców Białej Krakowskiej i Lipnika - opisuje radny.

Wawak żąda wyjaśnień ze strony władz miasta. - Dlaczego dokonano wycinki? Jakie plany mają władze miasta wobec tego obszaru? Czy drzewa rosnące nad strumieniem wzdłuż ulicy Tkaczy są również przeznaczone do wycinki? - dopytuje.

Magistrat do sprawy jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.