bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2013
  • wyświetleń: 2291

Bombowy żartowniś rozpoznany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali i doprowadzili do prokuratury 32-letniego bielszczanina, który przed tygodniem powiadomił telefonicznie dyżurnego o podłożeniu bomby w sądzie.

W minioną środę mężczyzna zadzwonił do dyżurnego komendy w Pszczynie informując, że w bielskim sądzie jest bomba. W prowadzoną akcję zaangażowano policjantów, strażaków, służby techniczne oraz pogotowie ratunkowe. Policyjni pirotechnicy kąt po kącie przeszukiwali budynki sądów. Ładunku wybuchowego nie było, jednak fałszywy alarm spowodował konieczność ewakuowania aż 450 osób.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego poszukiwali sprawcy fałszywego alarmu. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 32-latek z Bielska-Białej. Kiedy go zatrzymali nie potrafił ukryć zdumienia. Nie spodziewał się, że śledczy kiedykolwiek go „namierzą”. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli dodatkowo prawie 10 g marihuany. Zatrzymany został przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty i przyznał się zarówno do zgłoszenia o nieistniejącym zagrożeniu, jak i posiadania środków odurzających.

W środę o jego dalszym losie rozstrzygnie bielski sąd. Policjanci i prokuratorzy bielskiej Prokuratury Rejonowej Północ wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat więzienia. Może również zostać obciążony kosztami akcji ratunkowej, które sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. W przeszłości był już karany za włamania, kradzieże i rozboje, za co trafił do więzienia na 7 lat.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.