bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2013
  • wyświetleń: 1901

Nagroda dla Książnicy Beskidziej

Książnica Beskidzka zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie konkursie pt. "Historyczne wędrówki z biblioteką".

plakat


W ramach ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Porozumienie Wydawców Książki Historycznej pt. „Historyczne wędrówki z biblioteką”, Książnica Beskidzka zajęła I miejsce za wyjątkowo bogaty program i prężną działalność na polu historycznym. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i obejmował działania bibliotek od stycznia do końca listopada 2012 roku.

Celem konkursu byłą promocja publikacji tradycyjnych i elektronicznych o treści historycznej w szerokich kręgach społeczeństwa, upowszechnianie wiedzy historycznej w różnorodnych formach akcji kulturalnych i edukacyjnych skierowanych do różnych grup społecznych, upowszechnianie dokonań znanych postaci historycznych, popularyzacja regionalnej i lokalnej historii poprzez upowszechnianie działalności ludzi zasłużonych dla lokalnej społeczności, ocalenie od zapomnienia regionalnej i lokalnej historii oraz budowanie lokalnej tożsamości wokół ważnych wydarzeń i postaci.

ab / bielsko.info
źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.