bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2013
  • wyświetleń: 8176

Rusza akcja sterylizacji zwierząt

Ogólnopolska Akcja Sterylizacji czternasty raz rusza w marcu. Głównym jej celem jest popularyzacja tej humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych - w szczególności psów i kotów.Przez cały marzec, lekarze weterynarii, którzy dołączyli do akcji będą wykonywali zabiegi za ceny proponowane przez organizatora akcji - Fundację For Animals.

- Cel akcji jest taki, żeby jak największą ilość zwierząt, które nie są przeznaczone do hodowli wysterylizować, wykastrować dla ich własnego dobra i zdrowia. Wychodzimy z założenia, że chodzi przede wszystkim o zwierzęta nierasowe. Ceny tych zabiegów- jak co roku są proponowane przez organizatorów akcji - mówi lekarz weterynarii z Bielska-Białej, Marcin Haladyn.

Dlaczego sterylizacja czy kastracja jest polecana przez lekarzy weterynarii?

- Najnowsze badania wskazują na to, że zabieg sterylizacji czy kastracji jest zabiegiem wydłużającym życie zwierząt domowych. Po pierwsze unika się wielu chorób, kastracja kocurów sprawia, że te trzymają się bliżej domów, nie walczą ze sobą. Nie prawdą jest, że każda suczka czy każda kotka chociaż raz powinna urodzić- teoria ta została już absolutnie obalona - dodaje lekarz.

Do Akcji Sterylizacja przyłączyło się pięć placówek weterynaryjnych z Bielska-Białej i dwie z Kęt. Ich wykaz oraz szczegóły akcji można odnaleźć na stronie internetowej www.akcjasterylizacji.pl.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.