Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2024
  • wyświetleń: 1301

Druhowie uratowali życie noworodkowi. Podziękował im wójt gminy

10 stycznia w Porąbce doszło do dramatycznego zdarzenia - dwutygodniowy noworodek zachłysnął się i nie mógł złapać oddechu. Życie uratowali mu dwaj druhowie z tamtejszej remizy OSP - Mariusz Karcz i Rafał Mas, którym we wtorek (6 lutego) gratulacje i podziękowania złożył wójt Paweł Zemanek.

Wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek dziękował druhom z OSP za uratowanie życia noworodka
fot. facebook.com/PorabkaGmina


O akcji strażaków pisaliśmy na naszym portalu. Do zdarzenia doszło w trudno dostępnym terenie - do domu w którym mieszkało dziecko strażacy musieli dojechać quadami. Zadysponowany był także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale zawrócił, gdy wcześniej przybyłym druhom udało się przywrócić oddech maluchowi. Gdy przyjechali, był cały siny.

- Serdecznie dziękujemy za to, że pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków jesteście w stałej gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” - podkreśla Urząd Gminy Porąbka.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.