Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2024
  • 11 lutego 2024
  • wyświetleń: 1454

Rząd chce współpracować z samorządem. W składzie komisji Przemysław Koperski

W składzie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu znalazł się Przemysław Koperski, pełniący funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Przemysław Koperski w składzie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu
Przemysław Koperski w składzie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu · fot. gov.pl


Jak informuje resort, zadaniem komisji jest rozpatrywanie problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i z polityką państwa wobec niego.

Stronę rządową będą reperezentować, oprócz Koperskiego, Agnieszka Buczyńska, Marzena Okła-Drewnowicz, Grzegorz Karpiński, Piotr Borys, Henryk Kiepura, Paweł Olszewski, Waldemar Sługocki, Tomasz Szymański, Jan Szyszko, Mikołaj Dorożała, Marek Kos, Hanna Majszczyk, Adam Nowak i Paweł Zgórzyński.

Samorządową stronę komisji będą reprezentować przedstawiciele różnych związków gminno-powiatowych, takich jak Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich czy Unia Miasteczek Polskich.

W ramach komisji będzie działać dziesięć różnych zespołów: do spraw administracji pubicznej i bezpieczeństwa obywateli; edukacji, kultury i sportu; energii, klimatu i środowiska; infrastruktury, urbanistyki i transportu (jego współprzewodniczącym jest Przemysław Koperski); spraw międzynarodowych, Unii Europejskiej i Polityki Regionalnej; obszarów wiejskich, wsi i rolnictwa; ochrony zdrowia i polityki społecznej; społeczeństwa informacyjnego; statystyki publicznej; systemu finansów publicznych.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu działa już od ponad 30 lat. - Wchodzimy w czwartą dekadę działania KWRiST w nowej sytuacji politycznej. Z rządem, który chce dialogu z samorządami, dla którego samorząd jest szalenie istotny, bo wszystkie partie tworzące nową koalicję z samorządu wyrosły. Ze strony rządowej deklarujemy, że będziemy słuchali Państwa głosów i postulatów. Będziemy często się też spierali, prowadzili burzliwe dyskusje, ale zawsze to będzie otwarty i konstruktywny dialog - mówił na pierwszym posiedzeniu komisji Marcin Kierwiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, cytowany przez portal wartowiedziec.pl.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.