Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2024
  • wyświetleń: 998

Nurtująca pasja filozofii dla Młodych Dusz. Ciekawy projekt młodzieży z Bielska, Czechowic i Pszczyny

"Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji". Te słowa wciąż brzmią jak mantra, przypominając nam, że pasja jest kluczowym elementem napędzającym nasze działania i prowadzącym nas ku osiągnięciu celów. W duchu tego przekonania powstał projekt społeczny młodzieży z Czechowic-Dziedzic, Pszczyny, Bielska-Białej i okolic Oświęcimia "Filo for Sophy" organizowany na Olimpiadę "Zwolnieni z Teorii". Ma na celu szerzenie filozofii wśród młodych ludzi z natchnieniem i zaangażowaniem.

Nurtująca pasja filozofii dla Młodych Dusz. Ciekawy projekt młodzieży z Bielska, Czechowic i Pszczyny
Nurtująca pasja filozofii dla Młodych Dusz. Ciekawy projekt młodzieży z Bielska, Czechowic i Pszczyny · fot. Materiały projektu "Filo for Sophy"


Projekt "Filo for Sophy" ma na celu nie tylko przekazywanie idei filozoficznych, lecz robienie tego z wielką pasją, co nadaje temu inspirujący wymiar.

- Wierzymy, że filozofia, przekazywana z autentycznym zaangażowaniem, staje się nie tylko atrakcyjna, ale również motywująca. Chcemy, aby młodzi ludzie odkryli, że filozofia może być fascynującym narzędziem do zrozumienia siebie oraz otaczającego nas świata - twierdzi kierownik Piotr Hulbój.

- Nasz zespół składa się z uczniów liceum ogólnokształcącego, więc jako uczniowie wiemy, co intryguje młodych odbiorców - nietuzinkowość oraz odwaga wypływająca z wypowiedzi. Jesteśmy grupą przyjaciół oraz pasjonatami filozofii. Chodzimy do różnych szkół, lecz wspólne umiłowanie filozofii pozwala nam nie tylko marzyć, ale także działać - dodaje.

Nurtująca pasja filozofii dla Młodych Dusz. Ciekawy projekt czechowickiej i pszczyńskiej młodzieży
fot. Materiały projektu "Filo for Sophy"


W skład projektu wchodzą takie osoby, jak Piotr Hulbój, Natalia Balon, Natalia Strządała, Szymon Matejaszczyk, Vanessa Sarosiak, Kinga Grzegorczyk oraz Matylda Ciesielska. - Każdy z nas jest swoistym filozofem, który specjalizuje się w różnych dziedzinach tej nauki. Jednak jesteśmy nie tylko filozofami, lecz także artystami, pisarzami oraz grafikami, przez co mamy wielkie możliwości, by dotrzeć do serc nie tylko młodych, ale także tych starszych odbiorców - mówią o sobie.

Głównym celem członków projektu jest utworzenie podcastu filozoficznego, który będzie stanowił swoisty dialog między różnymi osobami - każda z nich ma coś innego do opowiedzenia! - Pragniemy działać nie tylko w sieci poprzez regularne wstawianie postów na takie social media, jak Instagram oraz Facebook, lecz przy pomocy naszych patronów oraz partnerów chcemy być dumnymi organizatorami spotkań filozoficznych na terenie naszego regionu - wyjaśniają.

- Już dziś możemy zaprosić Państwa na nasze social media, gdzie w sposób przystępny próbujemy szerzyć zsyntetyzowaną wiedzę filozoficzną! - zachęcają członkowie projektu "Filo for Sophy".

Nurtująca pasja filozofii dla Młodych Dusz. Ciekawy projekt czechowickiej i pszczyńskiej młodzieży
fot. Materiały projektu "Filo for Sophy"

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.