Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2024
  • wyświetleń: 881

Śpiew, muzyka i tańce w Kubiszówce. Zakończyły się Żywieckie Gody

Śpiewem, muzyką i tańcem wypełniła się Kubiszówka w ostatnią niedzielę (28 stycznia). Po raz 55. odbyły się bowiem Żywieckie Gody, na których kolędy śpiewali kolędnicy z różnych regionów województwa śląskiego.

Finał 55. Żywieckich Godów odbył się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej · fot. Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej


Tegoroczne Żywieckie Gody rozpoczęły się 13 stycznia przeglądem grup kolędniczych w Auli Domu Katolickiego w Żywcu. 27 stycznia, także w Żywcu, odbył się korowód owych grup, a finał wydarzenia miał miejsce właśnie w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej - tam zaprezentowali się laureaci.

W Kubiszówce można było zobaczyć między innymi reprezentantów Żywiecczyzny z szopką i gwiazdą czy przedstawicieli Trójwsi Beskidzkiej z połaźniczkami. Pojawili się także Szlachcice, pastuszki z Zawoi oraz Dziady Noworoczne z Suchego koło Milówki, które uosabiają siły natury, witalność, gwarantują pomyślność, urodzaj i dobrobyt w rozpoczynającym się roku.

Warto dodać, że kolejna edycja przeglądu odbędzie się od 11 do 26 stycznia 2025 roku. Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, a współorganizatorami są Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Gminny Ośrodek Kultury w Milówce oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.