Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2024
  • wyświetleń: 3209

6-letni chłopiec samotnie stał na ulicy. Pomogła mu przechodząca obok kobieta

Kobieta, która szła ulicą 1 Maja w Bielsku-Białej zauważyła samotnie stojącego 6-latka. Chłopiec wydawał się być zagubiony i zestresowany.

straż miejska, monitoring, kamery, ekrany,
Zdj. poglądowe · fot. Straż miejska w Bielsku-Białej


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 stycznia. Bielszczanka postanowiła działać i odprowadziła malca do znajdującej się w pobliżu Komendy Straży Miejskiej. Tam mundurowym udało się porozmawiać z chłopcem i ustalić, gdzie mieszka. Wezwano Policję, której patrol przekazał przerażone dziecko rodzicom.

- Taka pozytywna postawa mieszkanki miasta, wrażliwej na dobro dziecka jest godna pochwały. Bądźmy empatyczni i zachowujmy zdrowy rozsądek. Widząc samotne dziecko na ulicy miejmy na uwadze jego dobro i w przypadku gdy sami nie możemy mu pomóc powiadommy o tym odpowiednie służby. Przypominamy jednocześnie, że to na rodzicach - opiekunach prawnych spoczywa obowiązek sprawowania należytej opieki nad dziećmi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skoczyć się tragicznie. Tym razem jednak wszystko skończyło się dobrze - przestrzega Straż Miejska w Bielsku-Białej.

kr / bielsko.info

źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.