Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2024
  • 17 stycznia 2024
  • wyświetleń: 2843

[FOTO] Puchar Świata w Szczyrku. Pięciu Polaków w konkursie

Zwycięstwem Ryoyu Kobayashiego zakończyły się kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Szczyrku w ramach PolSKIego Turnieju. Do zawodów awansowało pięciu Polaków - Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. Środowa rywalizacja najlepszych skoczków w Szczyrku rozpoczną się w środę o godzinie 17.30. Są jeszcze wolne bilety!

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Szczyrku - 16.01.2023 · fot. Biuro Prasowe PZN


Wtorkowe kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w SzczyrkuRyoyu Kobayashi zwyciężył po skoku na 100.5 m. Na 2. miejscu podium znalazł się Anze Lanisek (99,5 m), a 3. lokatę zajął Andreas Wellinger. Jakie były wyniki Polaków? Najlepszym z nich był Paweł Wąsek - 13., po skoku na 99,5 m, a tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki (14. miejsce, 98 m). Kamil Stoch był 17. (99.5 m), Piotr Żyła - 31. (95.5 m), a Aleksander Zniszczoł - 34. (96.5 m).

Loading...


Można jeszcze kupić biletyZawody na środowe zawody w Szczyrku można jeszcze zakupić w serwisie ebilet.pl. Ceny wejściówek rozpoczynają się od 149 złotych (miejsca stojące), do 266 złotych (miejsca siedzące na trybunach.

Puchar Świata w Szczyrku odbędzie się po raz pierwszy w historii, wcześniej najlepsi skoczkowie rywalizowali tu w konkursach Letniego Grand Prix (2011, 2023). Skocznia imienia Beskidzkich Olimpijczyków w obecnym kształcie została oddana do użytku w 2008 roku - najważniejsze jej parametry to punkt konstrukcyjny (K-95 m), rozmiar skoczni (HS-104), długość rozbiegu (82,5 m).

Komunikat organizatorów dla kierowcówOrganizatorzy proszą o uważnie parkowanie pojazdów zgodnie z przepisami. Na ternie miasta jest kilka parkingów, które pomieszczą kibiców. Należą do nich m.in.:

  • Centrum Przesiadkowe na Skalitem (bezpłatny) - 130 miejsc
  • przy Szkole Podstawowej nr 1 (bezpłatny) - 30 miejsc
  • przy ul. Dębowej (płatny) - 200 miejsc
  • wyznaczone miejsca na chodnikach wzdłuż głównej drogi (bezpłatne)
  • prywatne, mniejsze parkingi na terenie miasta


Kto może zrezygnować z podróży autem, ten może liczyć na komunikację publiczną. Autobus linii nr 120 Komunikacji Beskidzkiej będzie jeździł zgodnie z rozkładem jazdy, który można znaleźć tutaj. Warto wiedzieć również, że po terenie miasta Szczyrk jeździ darmowy skibus, którym możecie się dostać z najróżniejszych miejsc w Szczyrku pod skocznię Skalite. Rozkład jazdy skibusa znajdziecie tutaj.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.