bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2013
  • wyświetleń: 1598

Rozdano ponad 175 ton żywności

Pomoc żywnościowa o wartości ponad pół miliona złotych trafiła do najbiedniejszych mieszkańców Bielska-Białej. To efekt pracy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

pomoc żywnościowa


- Od razu widać, kto naprawdę potrzebuje wsparcia. Niektórzy odbierali artykuły spożywcze ze łzami w oczach - mówi Wojciech Pęgiel, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bielsku-Białej. Wolontariusze ChSCh podsumowali kolejny rok pomocy żywnościowej.

W 2012 bielska filia opiekowała się 1,5 tys. osób, wydając 175 ton artykułów spożywczych. Wartość udzielonej pomocy żywnościowej wyniosła ponad pół miliona złotych. To dwukrotnie więcej niż w 2011 roku.

- Przy każdym wydawaniu żywności wypada mniej więcej 10 kg na osobę - opowiada Wojciech Pęgiel. - Nasz punkt czynny jest co miesiąc przez dwa dni. Przychodzą do nas różni ludzi - członkowie rodzin wielodzietnych, matki samotnie wychowujące dzieci, osoby samotne, emeryci - dodaje.

Działalność filii w 2012 r., podobnie jak w latach poprzednich, wspierał Urząd Miasta, który przyznał dotację na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem punktu pomocy żywnościowej. Filia w Bielsku-Białej uczestniczy w programie PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej) już od 7 lat we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, skąd pochodzą artykuły spożywcze, oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który kieruje osoby po odbiór żywności.

W 2013 roku wolontariusze planują kontynuowanie tej pomocy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.