bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2013
  • wyświetleń: 2011

Podejrzany z Grodźca już w kraju

Słowacka policja wydała Polsce 33-letniego Aleksandra W. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie macochy i ojca - poinformowała Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ. Na razie nie wiadomo, kiedy mężczyzna zostanie przesłuchany i kiedy śledczy skierują wniosek o jego aresztowanie.

Rodzinna tragedia wydarzyła się 28 grudnia ubiegłego roku w jednym z prywatnych domów w Grodźcu. Aleksander W. podejrzany jest o zabicie 60-letniego ojca i 63-letniej macochy. Studiująca w Krakowie córka ofiar powiadomiła policję o braku kontaktu z rodzicami. Funkcjonariusze odkryli w domu zwłoki małżonków z ranami zadanymi nożem.

Aleksander W. zdołał zbiec na Słowację. Nocą z 5 na 6 stycznia został zatrzymany w Żylinie. Kilka dni później bielski sąd okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania mężczyzny.

Według prokuratury, mężczyzna cierpi na zaburzenia psychiczne. Prawdopodobnym motywem zbrodni był konflikt w rodzinie. W przeszłości Aleksander W. trafił już przed sąd za znęcanie się nad bliskimi.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.