bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2013
  • wyświetleń: 2073

Nagroda za iluminacje świąteczne

W Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste przekazanie nagrody za zwycięstwo Bielska-Białej w plebiscycie organizowanym przez Grupę Energa na najpiękniejsze iluminacje świąteczne.

Dzięki głosom bielszczan miasto zdobyło tytuł najładniej oświetlonego w kraju. Nagrodą jest energooszczędny sprzęt AGD ufundowany przez spółkę Energa Oświetlenie, który decyzją władz miasta został przekazany na rzecz Domu dla Bezdomnych mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ul. Stefanki 7. W skład wyposażenia wchodzą m.in. zmywarka, pralka automatyczna, chłodziarko-zamrażarka, kuchenka wolnostojąca, mikrofalówka oraz zestaw kina domowego.

Dom dla Bezdomnych przy ul. Stefanki 7 jest ośrodkiem wsparcia funkcjonującym w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Podstawowym zadaniem Domu jest udzielanie schronienia i zapewnienie tymczasowego miejsca noclegowego osobom i rodzinom pozbawionym dachu nad głową, a także pomoc w życiowym usamodzielnianiu się mieszkańców i ich integracji ze społeczeństwem. Mieszkańcami Domu są przede wszystkim matki z dziećmi, samotne kobiety oraz mężczyźni z ograniczoną zdolnością do samoobsługi.

Nagroda przekazana bezdomnym · fot. UM Bielsko-Biała


Aktualnie w Domu dla Bezdomnych przebywa 106 osób: 14 matek z dziećmi (40 osób w rodzinach, w tym 26 dzieci), 26 kobiet, 40 mężczyzn. Na przestrzeni 2012r. ze wsparcia instytucjonalnego tej placówki skorzystały 142 osoby: 17 rodziców - matek i ojców z dziećmi (20 osób dorosłych i 31 dzieci) oraz 91 osób samotnych (31 kobiet i 60 mężczyzn).

Przypomnijmy, że przez dwa etapy trwania plebiscytu „Świeć Się" Bielsko-Biała uzyskało 23.064 głosów (ok. 25 proc. wszystkich wskazań). Drugie miejsce zdobył Szczecin - 18 690 głosów (20,3 proc.), a na najniższym stopniu podium znalazł się Rzeszów - 11 586 głosów (12,6 proc ). Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali aż 91 910 głosów. Wygrywając IV edycję Plebiscytu Miast „Świeć się”, Bielsko-Biała dołączyło do grona laureatów z poprzednich lat: Rzeszowa i dwukrotnie zwycięskiego Szczecina.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.