bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2013
  • wyświetleń: 1473

Czujnik czadu uratował życie

Czteroosobowa rodzina mieszkająca w jednym z bloków przy ulicy Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej może mówić o dużym szczęściu.

W nocy z wtoku na środę straż pożarną zaalarmowała mieszkanka wyżej wspomnianego bloku, którą zbudził sygnał czujnika tlenku węgla. Kobieta od razu wezwała straż pożarną. Strażacy dokonali pomiarów i jak się okazało w mieszkaniu faktycznie stwierdzono występowanie śmiertelnego gazu. Strażacy w związku z podejrzeniem, iż źródło emisji czadu może pochodzić z innego mieszkania podjęli decyzję o sprawdzeniu wszystkich 19 mieszkań w dziesięciokondygnacyjnym budynku.

W lokalu poniżej mieszkania, w którym włączył się czujnik stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Z wywiadu przeprowadzonego z lokatorami wynikało, że dwuletnie dziecko źle się czuje i ma objawy wymiotne - wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało całą czteroosobową rodzinę na obserwację do szpitala.

W tym przypadku czujnik czadu przyczynił się do uratowania życia ludzkiego. Rodzina u której stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla nie miała pojęcia, co jest przyczyną złego samopoczucia ich dwuletniego synka, gdyby nie detektor czadu i gruntowne sprawdzenie wszystkich mieszkań przez strażaków mogłoby dojść do tragedii.

new / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.