bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2013
  • wyświetleń: 3365

Europa doceni drzewo z Kóz?

Platan z Kóz rośnie już od blisko 200 lat. Na stałe wpisał się w historię i społeczność gminy Kozy. Po tym, jak platan wygrał konkurs na Drzewo Roku 2012, drzewo zostało nominowane w wyborach Europejskiego Drzewa Roku 2013.

platan
Europa doceni drzewo z Kóz? · fot. Starostwo Powiatowe


1 lutego w Kozach odbyła się konferencja prasowa poświecona konkursowi. Gospodarzem konferencji był wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, który nie ukrywał swojego zadowolenia z sukcesu. Wyraził również nadzieję, że w europejskim konkursie Platan uplasuje się równie wysoko.

Krótką historię drzewa przybliżyła Halina Kozieł, a przedstawicielka Klubu Gaja Jolanta Migdal - koordynatorka konkursu Drzewo Roku nakreśliła jego ideę. W konferencji wziął udział również Miłosz Zelek - nauczyciel z liceum w Kozach, który jest inicjatorem akcji „Razem dla Platana”.

Dyrektor Domu Kultury w Kozach Marek Małecki przedstawił krótko plan imprez okolicznościowych, które będą się odbywać przez cały okres trwania konkursu mając na celu promowanie i zachęcanie do wspierania akcji. Na koniec wójt gminy Kozy K. Fiałkowski oddał głos. Był to już 120 głos, a przypomnijmy, że konkurs trwał dopiero kilka godzin.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do głosowania na Platana w Kozach w konkursie Europejskie Drzewo Roku 2013. Aby to uczynić należy wejść na stronę treeoftheyear.org i wypełnić formularz. Następnie w wiadomości zwrotnej e-mail kliknąć w link.

Konkurs ten jest doskonałą promocją gminy Kozy, a także powiatu bielskiego i wszystkich gorąco zachęcamy do wsparcia akcji.

ab / bielsko.info
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.