Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2023
  • wyświetleń: 823

[FOTO] Kubiszówka w nowym miejscu działa już 10 lat. Huczne urodziny Domu Kultury

Ponad setka przyjaciół Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz wystąpiła na scenie z okazji 10-lecia działalności tej instytucji w nowym miejscu, przy ul. Juliusza Słowackiego 17. Wśród zaproszonych gości była między innymi posłanka Mirosława Nykiel czy prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

10-lecie działalności Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz przy ul. ul. Juliusza Słowackiego 17 · fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB


Na scenie wystąpiły zespoły taneczne Enigma, Art Dance i Ecarte, zespoły wokalne Trele Morele, Sing Song, Feeling, Studio Wokalne, instruktorki Joanna Jatkowska, Anna Majeranowska-Widomska i Julia Prybylska, a na skrzypcach grała Maria Sadowska.

- To wielkie wydarzenie nie tylko dla sfery kulturalnej miasta, ale dla całej naszej społeczności. Przez wszystkie lata działalności tego domu kultury, liczone łącznie z tymi sprzed przeprowadzki, uczęszczały tu tysiące dzieci - mówi na uroczystości Jarosław Klimaszewski.

Prezydent zwracał uwagę też na różnorodność oferty Domu Kultury i jej otwarcie na wszystkie grupy wiekowe - obecnie działa blisko setka grup artystycznych i kół zainteresowań, a zajęcia prowadzi 41 instruktorów.

- Patrzeć na to, jak nasze dzieci wdzięcznie się poruszają, to prawdziwa przyjemność. Przy tego rodzaju występach i spotkaniach buduje się atmosfera wielkiej rodziny Kubiszówki. Przez te wszystkie lata Kubiszówka pokazała, że jej funkcjonowanie wychodziło daleko poza utarte schematy i tzw. jazdę obowiązkową. Przekrój społeczny i wiekowy uczestników zajęć jest imponujący. Jest tutaj inwencja, kreatywność i moc w pracy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Oferta jest nie tylko różnorodna, ale skierowana do wielu różnych grup, dzięki czemu każdy może się tutaj odnaleźć, niezależnie od poglądów, wieku, religii - podkreślał Klimaszewski.

Kierownikiem Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz jest Iwona Kusak. - Specyfiką naszego domu kultury jest tworzenie własnych produkcji artystycznych. Wspólnie z naszymi zespołami przygotowaliśmy już kilka widowisk poetyckich do testów lokalnych artystów. Ostatnio z ciepłym przyjęciem mieszkańców naszego miasta spotkał się nasz spektakl "Pewnego razu w Bielitz". Dlatego uznaliśmy, że dziś podczas jubileuszu również pokażemy poetycką opowieść przygotowaną przez zespoły artystyczne Kubiszówki - uczestników naszych zajęć: dzieci, młodzież i dorosłych oraz przez naszych instruktorów - wyjaśniała ze sceny.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.