Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2023
  • 22 listopada 2023
  • wyświetleń: 4196

[FOTO] Mur z barierek na ul. Wyzwolenia. Będzie lustro?

Jeden z naszych czytelników informuje o niebezpiecznie ustawionych barierkach na ulicy Wyzwolenia. Od czwartku (16 listopada) zmieniona została tam organizacja ruchu - uruchomiony został dwukierunkowy bypass, jednak wyjazd na niego z ul. Zagrody jest mocno utrudniony. Być może jednak się to wkrótce zmieni.

Barierki na wyjeździe w kierunku bypassu na ul. Wyzwolenia · fot. Radny Bronisław Szafarczyk


Pisaliśmy: Ważne zmiany na ul. Wyzwolenia. Wykonawca drogi S-1 uruchomił bypass

- Wykonawca na skrzyżowaniu ulic Zagrody i Wyzwolenia (a w zasadzie bypassu na ul. Wyzwolenia) ustawił wysokie, nieprzezroczyste batrierki. Są one szczelnie ustawione na całej długości bypassu, powstał z nich niejako mur - relacjonuje nasz czytelnik.

Jak dodaje, włączenie się do ruchu z ulicy Zagrody jest de facto niemożliwe. - Barierki skutecznie zasłaniają cały wyjazd. Wypadek w tym miejscu to tylko kwestia czasu - podkreśla.

Problemy z widocznością w szczególności mogą mieć kierowcy niższych aut. Poniższe zdjęcia zrobiliśmy z perspektywy dość wyższego Fiata Ducato:

Wyjazd na ul. Wyzwolenia z ul. Zagrody · fot. sid / bielsko.info


O interwencję i komentarz w tej sprawie poprosiliśmy katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który odpowiada za budowę odcinka drogi S1 od Dankowic do węzła Suchy Potok - to z tego powodu wprowadzony jest ów bypass na ul. Wyzwolenia.

Jak informuje nas Marek Prusak, który odpowiada w dyrekcji za kontakty z mediami, za organizacja ruchu jest w gestii miasta. - Niezalenie od powyższego, aby zwiększyć swobodę włączania się z wlotu bocznego do ul. Wyzwolenia, wykonawca będzie uzgadniał z MZD Bielsko-Biała ustawienie lustra drogowego w rejonie wjazdu - wyjaśnia.

Temat podjął także radny Bronisław Szafarczyk, który skierował interpelację do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Nie uzyskał jeszcze odpowiedzi.

Loading...
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj