Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 1078

Bielsko-Biała dalej walczy o Europejską Stolicę Kultury. Kluczowe będą pomysły mieszkańców

Na przyznanie Bielsku-Białej tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029 niebagatelny wpływ będą miały inicjatywy zgłoszone przez mieszkańców. W szczególności te nawiązujące do tkackiego dziedzictwa dwumiasta.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Ratusz
fot. UM Bielsko-Biała


Przypomnijmy, że Bielsko-Biała znalazło się w gronie czterech polskich miast zakwalifikowanych do drugiego etapu starań o tytuł ESK 2029. W związku z tym ruszył kolejny nabór pomysłów na przedsięwzięcia kulturalne i społeczne - mieszkańcy mogą je zgłaszać do 3 grudnia poprzez stronę bb2029.com

Zespół ekspertów, którzy decydować będą o przyznaniu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury czeka przede wszystkim na projekty, które odnoszą się do tkackiego dziedzictwa Bielska-Białej, ale też innych interpretacji hasła "Miasto Splotów". Sugestie można znaleźć w tak zwanym Bidbooku, czyli aplikacji miasta o przyznanie tytułu.

Oczywiście nadsyłać można też pomysły na wydarzenia o innych tematach - nie ma tu ograniczeń. Nie ma też limitów zgłoszeń.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Europejska Stolica Kultury 2029" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Europejska Stolica Kultury 2029

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Europejska Stolica Kultury 2029" podaj