Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • 2 grudnia 2023
  • wyświetleń: 2080

Stadion miejski będzie nosił imię Jacka Krywulta? Klimaszewski: jestem za

9 listopada zmarł Jacek Krywult, wieloletni prezydent Bielska-Białej, a prywatnie kibic Podbeskidzia. Grupa radnych proponowała, by upamiętnić go przez nadanie jego imienia stadionowi miejskiemu. Prezydent miasta skłonny jest przychylić się do ich prośby.

podbeskidzie, stadion miejski
fot. bielsko.info


"Pamięć jest cechą serca szlachetnego"Jacek Krywult pełnił urząd prezydenta Bielska-Białej przez 16 lat, od 2002 do 2018 roku. - Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci wieloletniego prezydenta Bielska-Białej, śp. Jacka Krywulta. Ten wybitny samorządowiec zapisał się w palnięci mieszkańców naszego miasta jako człowiek szlachetny, pracowity, rzetelny oraz całkowicie oddany społeczności lokalnej. Wielu z nas miało z nim zaszczyt współpracować - piszą radni klubu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Samorządowcy proszą prezydenta Klimaszewskiego, by "godnie i właściwie" upamiętnić zmarłego prezydenta. - Jesteśmy przekonani, że warto poważnie rozważyć nasz wniosek, aby Stadion Miejski w Bielsku-Białej nosił imię Prezydenta Jacka Krywulta. Ta inwestycja od samego początku była w sposób jednoznaczny kojarzona z jego osobą - podkreślają.

- Ta inwestycja od samego początku była w sposób jednoznaczny kojarzona z jego osobą. Pamięć jest cechą serca szlachetnego. Niech pamięć o zasługach wybitnego Prezydenta Bielska-Białej na stałe zapisze się w przestrzeni miejskiej tak aby ocalić ją od zapomnienia - uzasadniają.

Klimaszewski: podzielam zdanie radnych- Podzielam zdanie radnych, że wieloletnie zasługi prezydenta Jacka Krywulta zasługują na docenienie i upamiętnienie w przestrzeni miejskiej. Prezydent Krywult, dbając o zrównoważony rozwój miasta, odcisnął swoje piętno na każdej sferze życia. Chcąc zachować w pamięci mieszkańców pamięć o byłym prezydencie popieram propozycję radnych, aby stadion miejski nazwany został imieniem Jacka Krywulta - poinformował Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

kr, raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.