Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2023
  • wyświetleń: 3728

Pożar hali przy Piekarskiej. Ewakuowano około 80 pracowników

Ponad dwie godziny trwała późnowieczorna akcja strażaków przy ulicy Piekarskiej, gdzie paliła się hala magazynowo-produkcyjna spółki Polmotors. Ewakuowani zostali wszyscy pracownicy będący na zmianie - około 80 osób.

Pożar hali na ul. Piekarskiej - 9.11.2023
Pożar hali na ul. Piekarskiej - 9.11.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Strażacy na miejsce przyjechali w czwartek, 9 listopada o 22:00. - Doszło do zapalenia się filtrów instalacji wyciągowej do robotów spawalniczych na linii produkcji amortyzatorów samochodowych, co spowodowało zadymienie większości hali produkcyjnej. Działania gaśnicze przy użyciu gaśnic proszkowych podjęte przez pracowników były nie skuteczne - informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Pożar ugaszono wodą z hydrantu wewnętrznego, którą skierowano na palące się filtry. Hala po wszystkim musiała zostać oddymiona, a praca w zakładzie została wstrzymana do porannej zmiany w celu naprawy uszkodzonej instalacji.

Loading...

kr / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.