Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2023
  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 1080

Mieszkańcy Leszczyn o remoncie kładki. Ratusz odpowiada

O potrzebie remontów kładek pieszo-rowerowych w Bielsku-Białej pisaliśmy niejednokrotnie. Część z nich została zabezpieczona, ale mieszkańcy jednak proszą o więcej.

kładka, wapienica
Będzie nowa kładka w Wapienicy przy ulicy Celtyckiej · fot. UM Bielsko-Biała


Nie szczędzili sobie uprzejmości bielscy radni, którzy w imieniu mieszkańców podjęli interwencję ws. bezpieczeństwa na kładkach pieszo-rowerowych i władze miasta. Do Maksymiliana Prygi oraz Szczepana Wojtasika „o pomoc i interwencję” zwrócili się mieszkańcy dzielnicy Leszczyny, którzy regularnie korzystają z infrastruktury sportowo - rekreacyjnej na terenie bulwarów. Jak opisali, „w ostatnim czasie niektóre przyrządy wymagały odpowiedniej konserwacji oraz stosownego sprawdzenia i to zostało kompleksowo wykonane dzięki znakomitej współpracy z Wydziałem Gospodarki Miejskiej”.

- Dlatego działając na podstawie dobrych doświadczeń i praktyk związanych z szeroko rozumianą współpracą ze wspomnianym wydziałem zwracamy się z prośbą o przegląd wszystkich kładek i mostków zlokalizowanych na terenie Bulwarów Leszczyńskich. Ufamy, że uda się wygospodarować na ten cel odpowiednie środki, w budżecie miasta zwłaszcza, że zgodnie z zapowiedziami medialnymi państwowa spółka ,Wody Polskie" prowadzi i będzie prowadziła modernizację koryta potoku Straconka - apelują radni.

Samorządowcy proszą też, by w miarę możliwości czasowych odpowiednie służby z przedstawicielami "niezastąpionego Wydziału Gospodarki Miejskiej" przeprowadziły wizję lokalną omawianego terenu i przystąpiły do realizacji proponowanych zadań, jeżeli tylko zajdą ku temu uzasadnione podstawy prawne, organizacyjne finansowe.

- Pragnę podziękować za miłe słowa dotyczące pracowników urzędu. Niemniej największą satysfakcją jest fakt, że nasze działania zauważają mieszkańcy, dla których wszyscy pracujemy. Odnośnie obiektów mostowych na Bulwarach Straceńskich informuję, że został wykonany ich kompleksowy przegląd. Stan techniczny kładek jest poprawny i nie zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Stwierdzono jednak drobne ubytki, które zostaną w najbliższym czasie naprawione. Planujemy w przyszłości wymianę ciągów pieszych na trzech obiektach - uprzejmie poinformował w odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielsko-Biała.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.